چطور مصرف سوخت اتومبیل خود را کاهش دهیم

۱ – تنها هنگام نیاز از اتومبیل استعمال نمایید :
شایسته ترین روش برای کاهش مصرف این است که کمتر از خرید خودرو فروش خودروی خود منفعت نمائید . تنها وقتی که واقعا مستضعف اتومبیل هستید از آن فایده کنید . مثلا برای مسافتهای کوتاه ( بر فرض چندین کوچه بالاتر از منزلتان ) عوض این که از اتومبیل به کار گیری نمایید پیاده روی نمایید یا با دوچرخه بروید زیرا با این کار خیر صرفا در هزینه سوخت صرفه جویی نموده اید بلکه به سلامتی خویش هم کمک نموده اید .
۲ – مطمئن شوید که در باک بنزین محکم بسته شده‌است :
یکی دلایلی که سبب ساز مصرف بالا میگردد اینست که درون باک شما به میزان ای که میپندارید بنزین نیست . با وارفته بستن در باک پاره ای بنزین تبخیر شده و هدر می‌رود . براین اساس با سفت بستن ( بیش از حد محکم نکنید ) در باک از هدر رفتن بیخود بنزین توقف نمایید .
۳ – از کار کردن خرید خودرو فروش خودرو در شرایط در جا اجتناب فرمائید :
هنگامی که از خرید خودرو فروش خودروی خویش سود می کنید تا جایی که امکانش میباشد از کار کردن در جای خرید خودرو فروش خودرو توقف فرمائید . وقتی خرید خودرو فروش خودرو خرید خودرو فروش خودروی شما پر‌نور باشد ولی در درحال حاضر حرکت نباشید در واقع سوای طی شدن هیچ مسافتی بنزین در حال سوختن است . بدین ترتیب در‌حالتی که برای مثال در ترافیک سنگین یا این که پشت چراغ قرمز‌رنگ بیشتراز ۱ دقیقه بدون تکان بودید خرید خودرو فروش خودرو را خاموش نمایید . البته فقط در مواقعی که این کار خطری نداشته باشد آن را اجرا کنید .
۴ – به طور پیوسته شتابگیری کنید :
هنگام رانندگی همت نمائید فشار پایتان روی پدال گاز تدریجی و یکنواخت باشد . شتابگیری های ناگهانی سبب افزایش مصرف سوخت می‌شود .
۵ – در محدوده سرعت مجاز حرکت کنید :
همیشه سعی فرمایید نزدیک سرعت مجاز رانندگی فرمایید . سرعت اثبات بهینه برای هر اتومبیل مختلف است ( مثلا برای ۴۰۵ و سمند دنده ۵ سرعت ۹۰ برای مصرف سوخت با صرفه ذکر می شود ) . هر چه سریعتر برانید به تبع مصرف سوخت بالاتری خواهید داشت .
۶ – در مواقع نیاز اجازه دهید خرید خودرو فروش خودرو خودش جنبش کند ( قِل بخورد ) :
شتابگیری و ترمزگیری مداوم فقط منجر ارتقاء مصرف می گردد . بدین ترتیب هر کجا که امکانش بود ( به عنوان مثال سرپایینی ) بگذارید خرید خودرو فروش خودرویتان قل بخورد تا از مصرف سوخت مازاد جلوگیری شود . ولی به‌این نکته اعتنا داشته باشید که هنگام قل تناول کردن اتومبیل را خلاص نکنید چون خیر صرفا از حیث ایمنی ( به خیال و خاطر حذف نیروی ترمزی خرید خودرو فروش خودرو ) صحیح نیست بلکه تجربه نشان داده خرید خودرو فروش خودرویی که در دنده سبک قل بخورد مصرف سوخت کمتری نسبت به شرایط خلاص دارد .
۷ – در بزرگراه ها از کروز کنترل استفاده نمایید :

به کارگیری از کروز کنترل باعث می گردد خرید خودرو فروش خودروهای شما با سرعت ثابت ( فارغ از شتابگیری ) جنبش کند . عدم شتابگیری به معنای کمتر شدن فعالیت خرید خودرو فروش خودرو خرید خودرو فروش خودروی شماست و این کمتر شدن عمل مطلقا سبب ساز کاهش مصرف می گردد . کروز در اختیار گرفتن خود را روی سرعت مجاز رقم خورده تهیه نمایید . معمولا سرعت حدود ۹۰ کیلومتر برای رسیدن به مصرف سوخت با صرفه مطلوب است .
۸ – اعتنا به آیرودینامیک خرید خودرو فروش خودرو :
زمانی که از باربند استفاده نمی کنید آن را از روی سقف گشوده نمایید زیرا سبب ارتقا مقاومت در برابر هوا و در سود بالا رفتن مصرف سوخت خواهد شد
۹ – شیشه ها را ذیل ندهید :
هر چه آیرودینامیک خرید خودرو فروش خودروی شما خوب تر باشد مصرف سوختتان کمتر خواهد بود . زیر بودن شیشه ها هنگام رانندگی مقاومت هوا را افزایش میدهد . در حالتی‌که سرعتتان زیر ۶۰ کیلومتر است معمولا زیر دادن شیشه ها مشکلی ساخت نمیکند اما در شرایطی‌که در سرعتهای بالاتر رانندگی کردید شیشه ها را بالا بدهید تا مقاومت هوا کم شده و مصرف سوخت بهبود یابد .
۱۰ – کاهش سود از کولر :
چنانچه درگرمای تابستان مجبور شدید کولر شفاف نمایید درتوان متعادل از آن استفاده فرمایید . لا‌به‌لا زیر دادن شیشه ها یا استفاده از کولر در سرعتهای بالا دو‌مین را گزینش نمائید . ( ولی درجه کولر کم باشد ) .
۱۱ – غربال هوای آلوده و کثیف را عوض فرمائید :
فیلتر هوای کثیف کارکرد خرید خودرو فروش خودرو شمارا مختل می کند بنابراین طبق پیشنهاد سازنده در زمانهای مشخص آن را بده بستان نمایید .
۱۲ – تنظیم بودن باد تایر :
دفترچه نگهداری خرید خودرو فروش خودرویتان را محاسبه کنید و مدام معیار باد تایرها را مبنی بر آن تهیه و تنظیم نمائید . تایرهایی که باد آنان به صدق تهیه نباشد در بعضی موردها تا ۵ درصد در مصرف سوخت تاثیر منفی می‌گذارند .
۱۳ – وزن خرید خودرو فروش خودرو را کاهش دهید :
از حمل لوازم غیر لازم در صندوق عقب یا این که داخل خرید خودرو فروش خودرو خودداری کنید . به ازای هر ۴۵ کیلوگرم کاهش وزن , مصرف سوخت خرید خودرو فروش خودروی شما ۱ تا ۲ درصد کاهش می‌یابد . بنابراین همیشه تا جایی که امکان دارااست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *