حفاظت از دوربین 3

از دوربین های خود در داخل کیف دوربین محافظت کنید

بدیهی است ، اما لازم است. در خانه سعی کنید تجهیزات عکاسی خود را در یک کیف امن و ایمن نگه دارید. هنگامی که در حال حرکت هستید ، استفاده از کیف کوله پشتی راحت تر می شود ، اگر می خواهید با هواپیما سفر کنید بهتر است به اندازه کیف دوربین خود توجه کنید. در این حالت به نکته بعدی توجه کنید.

5- هنگام مسافرت با هواپیما ، کیف دوربین خود را در محل نگهداری چمدان قرار ندهید

این کار را برای افزایش عمر دوربین خود انجام دهید (قسمت 2)

هرگز دوربین یا لنز خود را درون کیسه ای که می خواهید به هواپیما تحویل دهید قرار ندهید ، مگر اینکه بخواهید کیسه ای پر از شیشه شکسته را در مقصد تحویل بگیرید. دستگاه های غیر قابل شکستن (مانند سه پایه ، کرکره بی سیم ، کابل های فلش ، شارژر و غیره) اگر در کنار لباس قرار گیرند مشکلی ایجاد نمی کنند ، اما همیشه دوربین ، لنز ، فیلترها و چشمک های خود را درون کیسه ای که حمل می کنید داشته باشید. می توانید بگذارید .

6. مرتباً دوربین خود را تمیز کنید

این کار را برای افزایش عمر دوربین خود انجام دهید (قسمت 2)

اگر شما یک عکاس حرفه ای یا نیمه حرفه ای نیستید که با دوربین خود سخت کار می کنید ، باید هر چند وقت یک بار به سمت دوربین خود تمیز کنید و آن را تمیز کنید. اگر مرتباً دوربین خود را تمیز کنید ، عمر آن بیشتر می شود. دوربین خود را با استفاده از دستگاه های مکش دستی در اطراف دکمه ها و Visor تمیز کنید. استفاده از پارچه میکروفیبر برای تمیز کردن و از بین بردن گرد و غبار از LCD مناسب است ، اگرچه لباس های نخی نیز برای این منظور مناسب است.

قطعاً استفاده از پارچه میکروفیبر برای تمیز کردن لنز توصیه می شود ، اما بهتر است از قبل از دستگاه های مکش دستی استفاده کنید و گرد و غبار را از لنز پاک کنید و سپس از پارچه میکروفیبر استفاده کنید.

فراموش نکنید که برای جلوگیری از مشکلات احتمالی ارتباط بین دوربین و لنز ، اتصالات الکتریکی دوربین و لنز را نیز تمیز کنید. باتری دوربین را برداشته و با استفاده از پاک کننده لنز نواحی طلایی زیر باتری را در دوربین که باتری را به دوربین متصل می کند ، تمیز کنید. در آخر می توانید سنسور دوربین خود را با دقت بالا و با استفاده از ابزارهای ویژه تمیز کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا