حفاظت از دوربین

هنگام استفاده از حالت Live View دوربین ، مدت طولانی دوربین را در معرض آفتاب قرار ندهید

این کار را برای افزایش عمر دوربین خود انجام دهید (قسمت 2)

اگر بخواهید از خورشید عکس بگیرید ، استفاده از Live View برای سلامت چشم شما بهتر است (استفاده از Visor به دلیل تابش مستقیم خورشید روی لنز برای سلامتی چشم مضر است) ، می تواند برای مدت طولانی به دوربین آسیب برساند. همانطور که نور مستقیم خورشید می تواند برای چشم مضر باشد ، برای دوربین نیز مضر است.

در دوربین های DSLR یک آینه در جلوی سنسور دوربین قرار دارد که تصویر را به سمت منظره یاب یا Visor هدایت می کند و از برخورد مستقیم نور با حسگر تا لحظه ای که می خواهید عکس بگیرید جلوگیری می کند. اما هنگام استفاده از حالت Live View که انجام می دهید ، آینه جلوی سنسور بالا رفته و صفحه مقابل سنسور برداشته می شود تا نور مستقیماً به سنسور برخورد کند و در داخل LCD برای شما نمایش داده شود. این چراغ اگر در کسری از ثانیه به سنسور دوربین برخورد کند ، مشکلی ایجاد می کند. اینگونه نیست ، اما هرچه سنسور دوربین بیشتر در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد ، احتمال آسیب دیدگی آن بیشتر است.

صفحه جلوی سنسور (اگر آینه جلوی آن بلند باشد) حتی ممکن است در معرض تابش مستقیم آفتاب بسوزد ، بنابراین عکس خود را با بیشترین سرعت ممکن بگیرید. هرچه لنز بزرگتر باشد ، خورشید داخل قاب بزرگتر می شود. خواهد بود و تأثیر گرما یکسان خواهد بود و احتمال آسیب دیدن دوربین بیشتر خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا